Дуже часто ми чуємо про те, що школа – це як друга сім'я для дитини і це те місце, яке також впливає на становлення особистості.

тільки не кожен усвідомлює, що це дуже важлива робота, яка повинна добре оплачуватись, адже не так легко допомагати у становленні особистості дітям, навчати їх усьому і т.д. Звичайно логічно, що наша влада ставить собі за мету фінансувати сферу освіти нарешті не за залишковим принципом, як раніше. У зв'язку із цим очікується чергове підвищення зарплат.

Українські вчителі
Українські вчителі

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий розповів, яку зарплату отримуватимуть вчителі у 2024 році. Про це він повідомив в інтерв'ю NV. Так, за словами Лісового, на жаль, зараз немає достатньо коштів на те, щоби підвищити вчителям зарплату відповідним чином, але в рамках загального підвищення мінімальної зарплати буде два підвищення.

"Перше у січні, а друге у квітні. Після цього заробітна плата вчителя буде в межах від 10 до 15 тисяч гривень, залежно від категорії надбавок та іншого" , - сказав він.

Оксен Лісовий, фото: пресслужба МОН
Оксен Лісовий, фото: пресслужба МОН

При цьому міністр наголосив, що цього недостатньо. Він також заявив, що Міносвіти намагається зрозуміти, як зробити зрозумілою та прозорою систему нарахування зарплати вчителям.

"Ми хочемо зробити ставку вчителя масивнішою у загальному тілі заробітної плати. При цьому, щоб було кілька надбавок зрозумілих, тому що сьогодні для вчителів існує близько 60 надбавок, і сам вчитель часто не розуміє, як формується його зарплата. Ми плануємо ці зміни, але з іншого боку ми прив'язуємо розмір заробітної плати до кваліфікації вчителя, ми також виходимо з такого підходу, що ми повинні оцінювати всі робочі години вчителя, а не тільки так звані горлові годинники, ми повинні оцінити і всі ті години, які вчитель повинен перебувати в школі та оплатити їх, ми плануємо нараховувати у майбутньому зарплату вчителя, враховуючи його цифрові навички, володіння мовами” , - пояснив Лісовий.

Школярі, фото з вільних джерел
Школярі, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що трохи вистачає на їжу: пенсіонери назвали комфортний розмір виплат.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський пояснив, якою буде мобілізація в Україні: "Це не залежить від нації, ти втомився".