Цього року Україна має потенціал мобілізувати ще 500 тисяч громадян, повідомив лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Згідно з повідомленням «enovosty», Арахамія виклав умови, які можуть вплинути на цю мобілізацію.

Зокрема, журналіст розпитав Арахамію про кореляцію між рівнем допомоги з боку США та кількістю мобілізованих осіб. У відповідь Арахамія зазначив, що зменшення обіцяної військової допомоги США може призвести до зростання мобілізації. І навпаки, якщо Сполучені Штати виконають свої зобов'язання щодо надання військової допомоги Україні, необхідність мобілізації зменшиться.

Арахамія пояснив, що недостатня допомога США може призвести до необхідності залучення більшої кількості українців через обмеження військової техніки для покриття великих територій. Якщо підтримки не буде достатньо, для її підтримки можуть знадобитися звичайні солдати, озброєні зброєю. Отже, Арахамія наголосив, що якщо Сполучені Штати не схвалять військову допомогу Україні до кінця лютого, серед чоловіків у країні може виникнути підвищений заклик до мобілізації.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

13 лютого Сенат США схвалив пакет допомоги Україні, що перевищує 60 мільярдів доларів. Проте схвалення Палати представників, необхідне для завершення надання допомоги, досі не отримано. Затримку пояснюють проблемами, пов'язаними із законом про мігрантів. Палата представників оголосила перерву до кінця лютого, так і не провівши голосування щодо допомоги Україні. Більше того, після їх повернення основна увага буде зосереджена на запобіганні закриття уряду США.

Невизначеність навколо того, чи Україна отримає обіцяну допомогу від США, залишається серйозною проблемою, оскільки ситуація вважається серйозною для країни. Незважаючи на заяву президента Джо Байдена про те, що допомога у розмірі 60 мільярдів доларів є потужним жестом проти російського диктатора, Палата представників ще не проголосувала, тож результат залишається невизначеним. Байден, однак, висловив упевненість, що Палата представників, зрештою, підтримає Україну в її пошуках допомоги.

Нагадаємо, що чекає на українців у Польщі: Дуда прийняв доленосне рішення

Раніше «Українці» писали, мобілізація українців за кордоном: в ООН зробили історичну заяву

Як повідомляли «Українці», мобілізація українок: що чекає на жінок після того, як ухвалять новий закон