Накопичення заборгованості з оплати комунальних послуг може мати серйозні наслідки для боржників, потенційно призводячи до вжиття різних заходів для стягнення заборгованості. Після отримання рішення суду про стягнення боргу виконавець має право вжити низку дій щодо боржника:

Арешт майна.

Виконавець може накласти арешт на майно боржника, зокрема на нерухоме майно.

Заморожування банківських рахунків.

Виконавець має право заморозити та заарештувати кошти з усіх банківських рахунків, що належать боржнику, для погашення непогашеної заборгованості. Сюди входять потенційні утримання з рахунків, навіть до 50% суми пенсії підлягає списанню.

Вплив на кредитну історію.

Передача інформації про борг у кредитні бюро може негативно вплинути на кредитну історію боржника, створюючи перешкоди майбутніх заявок отримання кредиту чи кредитної картки.

Карта ПриватБанку: скрін з відео
Карта ПриватБанку: скрін з відео

Виселення та конфіскація майна.

У випадках, коли заборгованість перевищує 20-кратний розмір мінімальної заробітної плати (станом на лютий 2024 року — 142 000 грн), виконавець може вжити заходів щодо конфіскації майна боржника, зокрема, нерухомого майна. Однак мають бути дотримані певні умови, і при арешті пріоритет надається нежитловому майну, а житлові будинки є останнім варіантом.

Важливо відзначити, що виселення та продаж нерухомості, особливо якщо в ній проживають неповнолітні або особи з обмеженими можливостями, потребує додаткових юридичних процедур, таких як дозвіл органів опіки та піклування або рішення суду.

При ухвалі про арешт пріоритет також надається нежитловому майну, а не житловим будинкам, в яких проживає боржник. Накопичення боргів за комунальні послуги може мати далекосяжні наслідки, спонукаючи боржників негайно виконати свої фінансові зобов'язання.

Нагадаємо, українцям готують нові тарифи на електроенергію: коли чекати на платіжки з "сюрпризом"

Раніше «Українці» писали, пенсіонерів кидають на свавілля? Кого не торкнеться індексація пенсій у березні

Як повідомляли «Українці», тарифи на газ із 1 березня: "Нафтогаз" та інші постачальники назвали важливі цифри