На даний момент Україна не зіткнулася із серйозними проблемами, пов'язаними із затримками заробітної плати та соціальної допомоги для своїх громадян. Однак, на думку глави Мінфіну Сергія Марченка, ситуація може змінитися у другому півріччі, коли уряд може мати проблеми з виконанням фінансових зобов'язань.

Марченко висловив це занепокоєння під час телемарафону, зазначивши, що чиновники вже розглядають способи усунення фінансових прогалин у бюджеті.

Хоча уряду нині вдається знайти кошти на покриття своїх потреб, Марченко визнав певну нестачу ресурсів. Він заявив: "Ми вже відчуваємо певний дефіцит коштів, але громадяни України цього поки що не помічають. Ми знаходимо ресурси, щоби покрити ці потреби".

Очікується, що поточна ситуація буде стійкою у короткостроковій перспективі, за наявності достатніх ресурсів для покриття першої половини року, включаючи кошти ЄС, які очікуються у березні, та кредит Світового банку.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

"Я впевнений, що ми зможемо подолати перше півріччя безболісно, ​​тому що ми маємо ясні плани отримати підтримку від Європи, а також ми зробили всі необхідні кроки для отримання позики від Світового банку. Ці кошти допоможуть нам впоратися", - наголосив він.

Марченко підкреслив упевненість у подоланні початкових проблем, але він також наголосив на ймовірності серйозних проблем у другій половині року, якщо фінансова підтримка, особливо з боку США, виявиться недостатньою. Це може призвести до затримок виплат заробітної плати, пенсій та соціальної допомоги. У звітах уже зазначаються затримки виплат заробітної плати в деяких військових частинах.

Нагадаємо, українцям у Польщі виплатять до тисячі доларів: кого порадують потужною підтримкою

Раніше «Українці» писали, зарплати до мільйона гривень: правління "Ощадбанку" гребе гроші лопатою, доки народ на межі виживання

Як повідомляли «Українці», пенсій з 1 квітня не буде: яких українців позбавлять основних виплат