12 лютого Президент Володимир Зеленський підписав Закон про продовження військового стану та Закон про продовження терміну проведення спільної мобілізації.

Передбачається продовження терміну дії військового стану в Україні з 5.30 14 лютого 2024 року на 90 діб, а також терміну проведення загальної мобілізації на 90 діб з 14 лютого, тобто до 13 травня 2024 року.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Тому трусіння повісток на вулицях триває, а місцями тривають і безчинства ТЦК. Однак деякі українці даремно бояться, адже є категорії призовників, яких не можуть відправити на фронт навіть після навчання. Про це йдеться у матеріалі NV.

Так, в Україні деякі мобілізовані не можуть бути допущені до бойових дій, якщо вони не мають досвіду або не пройшли відповідних навчань. Отже, слідкувати за тим, чи мають мобілізовані досвід бойових дій чи базову загальновійськову підготовку має командир.

Йдеться про військовозобов'язаних, яких визнали обмежено придатними за станом здоров'я. Їх не можна залучати до бойових дій, як штурмовиків та морпіхів.

Військовий квиток: скрін з відео
Військовий квиток: скрін з відео

Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу у ЗСУ вони у постанові ВВК мають отримати письмове підтвердження, які види служби для них заборонені.

Керівник Кременчуцького районного ТЦК Мирослав Волков розповів, що обмежено придатних направляють для проходження служби до тилових підрозділів.

"Таких посад не дуже багато, тому ми таких військовозобов'язаних мобілізуємо мало. Проте наголошую - такий чоловік придатний до проходження служби, але з певними обмеженнями. Щоб не було плутанини. Такий військовозобов'язаний може бути мобілізований, якщо в якійсь військовій частині є потреба в такому фахівцю , - пояснив він.

Зокрема, такі особи, визнані обмежено придатними до військової служби, не можуть бути:

десантно-штурмових військ;

плавскладах;

морській піхоті;

спецспоруди (за винятком підрозділів забезпечення).

ЗСУ, фото з вільних джерел
ЗСУ, фото з вільних джерел

Однак, як зазначається, мобілізовані, обмежено придатні до служби можуть служити в:

частинах (підрозділах) забезпечення;

TЦK;

установи, організації;

навчальних закладах.

Якщо місце, де вони можуть проходити службу, знаходиться не в тилу, то немає жодних заборон на те, щоб відправити таких військових на службу в частину, заклад або організацію на фронті.

Нагадаємо, що мобілізація молоді: кого можуть закликати і заберуть відстрочку.

Раніше ми повідомляли про скандальний закон про мобілізацію: чи діятиме відстрочка, яку давали раніше.