Є відомості, що деякі українські обмінні пункти більше не приймають застарілі доларові купюри, особливо випущені до 1996 року через відсутність оновлених функцій безпеки.

Хоча Національний банк України (НБУ), як і раніше, вважає ці старі банкноти дійсними, обмінні пункти можуть неохоче їх приймати, особливо якщо вони пошкоджені або зношені.

Щоб вирішити цю проблему, банки можуть стягувати комісію або пропонувати обміняти старі банкноти через іноземний банк-кореспондент за додаткову плату.

Крім того, українці можуть використовувати термінали для обміну валюти, створивши віртуальну цифрову картку, якщо вони не мають пластикової.

Долар: скрін з відео
Долар: скрін з відео

Також НБУ рекомендує при купівлі доларів звертати увагу на рік випуску та радить уникати банкнот, випущених до 1996 року, щоб уникнути проблем з обміном у майбутньому.

Хоча конкретних правил чи законів, що обмежують обмін старих банкнот, немає, діяльність касирів регулюється як НБУ, так і внутрішніми нормативними актами окремих банків.

У результаті клієнтам рекомендується уточнити у своєму банку чи обмінному пункті політику прийому старих банкнот. Будь-які проблеми з обміном рекомендується вирішувати негайно, а не намагатися обміняти проблемну валюту пізніше, особливо якщо йдеться про старі банкноти.

Нагадаємо, в Україні вводять в обіг нові гроші: такої купюри ви ще не бачили. НБУ назвав номінал

Раніше «Українці» писали, посилення контролю та "стеження"? Дедалі більше українців позбавлятимуть субсидій

Як повідомляли «Українці», українцям виплатять до 250 тисяч гривень – потужна грошова допомога