Тележурналістку Наталю Фіцич відмовилися обслуговувати українською мовою в одному з магазинів Києва.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Інцидент трапився в магазині OYSHO у ТЦ SkyMall. Наталя розповідає, що на її прохання говорити з нею на українському дівчина-консультант відповіла, що не зобов'язана переходити на українську при обслуговуванні, щоб підлаштуватися під клієнта.

Про мову. Сьогодні мене відмовилися обслуговувати українською у магазині OYSHO у SkyMall. На ввічливе прохання говорити...

Posted by Наталка Фіцич on Thursday, July 9, 2020

Крім цього, переходити на український відмовилася і адміністратор магазину, заявивши, що Наталя робить неправильно, що наполягає на обслуговуванні державною мовою.

Журналістка хотіла звернутися в директору магазину, але їй повідомили, що вона буде на робочому місці тільки завтра вранці.

"Я виросла в Києві і все життя через мою Український чую образи і сміх. Все життя! За радянських часів мені в спину кидали: "селюк", зараз ситуація не краща", - пише Наталія.

Після Наталя додала, що адміністратор подзвонила їй і вибачилася за те, що сталося.

"Я сказала їй, щоб більше ніколи не дозволяла собі дискримінації або переваги по україномовних. Вона почала розповідати, як любить Україну", - написала Наталя.

Як писав "Апостроф", 9 липня, Велика палата Конституційного суду України продовжила розгляд в режимі відкритого засідання уявлення 51 народного депутата щодо конституційності закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", після чого суд пішов вирішувати долю цього питання в закритому режимі.