Після знищення росіянами Трипільської ТЕС на Київщині та взагалі останніх атак на решту міст, українців попередили про складнощі.

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що до наступного опалювального сезону треба починати готуватися вже зараз, а міністр енергетики Галущенко попросив усіх заряджати павербанки та діставати генератори. Звичайно, можливо доведеться знову повернутися до графіків відключення світла по всій країні і українцям пояснили, що на це вплине.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

Про це повідомив виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону.

Так, енергетики не відкидають запровадження погодинних графіків відключення світла по всій Україні. Сахарук назвав чотири умови, за яких можуть це зробити.

За його словами, по-перше, погодинні графіки запровадять, якщо не буде відновлено теплову генерацію. По-друге, якщо зросте споживання електроенергії через спеку. Зазвичай це відбувається у липні та серпні.

По-третє, якщо не буде достатньо обсягу електроенергії, яку ми отримуємо з Європи.

І по-четверте, якщо не буде можливості передати до певних регіонів необхідний обсяг електроенергії.

Виконавчий директор ДПЕК наголосив, що тільки при здійсненні всіх вищезгаданих умов є ймовірність введення погодинних графіків відключення світла по всій Україні.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що будьте до цього готові: українцям нагадали, як не залишитися без інтернету при відключенні світла.