Українці вже на повну силу почали насолоджуватися теплом і будувати плани на вихідні у вигляді пікніків-шашликів та прогулянок.

Але, як виявилося, природа має свої плани і зовсім скоро в Україну прийдуть холоди. Все через циклон зі Скандинавії, який принесе навіть сніг. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич виданню Метеопрог.

Зима, українці, сніг, фото: Новини. Live
Зима, українці, сніг, фото: Новини. Live

Так, протягом тижня на українців чекає нестійка погода з перепадами температури повітря, атмосферного тиску, а також дощами з грозами та поривчастим вітром.

За словами синоптика, циклонічна діяльність та активізація атмосферних фронтів на тлі зниженого тиску призведе до випадання дощів, особливо у західних та північних областях. При цьому температура повітря розподілиться країною вкрай нерівномірно.

"Південно-східні регіони продовжать перебувати в аномально теплій повітряній масі, тоді як на західні та північно-західні області України пошириться холодне повітря з боку Балтійського моря та Скандинавського півострова. Тому в другій половині тижня тут не виключено заморозків, як на поверхні грунту , так і місцями у повітрі" , - розповів Кібальчич.

Вівторок, 16 квітня

В Україні очікується нестійка погода. Короткочасні дощі пройдуть у більшості областей, окрім південної та центральної частини України. Часом можливі грози. Вітер на Лівобережжі південно-західний, у західних областях західна чверть, 7-12 м/с, місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря в північних та західних областях вночі складе +6…+11 градусів, удень +12…+17 градусів. У південних, центральних та східних областях вночі +11...+16 градусів, удень +23...+28 градусів.

Погода, веселка, фото із соцмереж
Погода, веселка, фото із соцмереж

Середа, 17 квітня

У більшості областей, окрім південно-східної частини, також пройдуть дощі, місцями інтенсивні. Також не виключені місцеві грози. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с, у Приазов'ї та на Донбасі вдень місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі у західних та північних областях буде на рівні +2…+7 градусів, на південному сході +10…+15 градусів. Вдень повітря прогріється до +9…+14 градусів, на південному сході +18…+25 градусів.

Четвер, 18 квітня

Нестійка з дощами погода очікується у більшості областей нашої країни. Подекуди можливі окремі грози. Вітер південно-західний із переходом на північний, 5-10 м/с. Температура повітря в західних та північних областях вночі становитиме +2…+7 градусів, удень +7…+12 градусів. У східних та південних областях вночі +9…+14 градусів, вдень +17…+22 градусів.

П'ятниця, 19 квітня

У центральних, північних областях, вдень також на Закарпатті очікуються невеликі дощі, на решті території України без істотних опадів. Вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі у західних областях +1...+6 градусів, на поверхні ґрунту та місцями у повітрі заморозки 0...-4 градусів. На решті території країни +5…+10 градусів. Вдень в Україні повітря прогріється до +11...+16 градусів.

Погода, дощ, кадр з відео
Погода, дощ, кадр з відео

Субота, 20 квітня

У західних регіонах очікуються сильні дощі, у Карпатах із мокрим снігом. Вдень невеликі дощі можливі також у Приазов'ї та на сході. Вітер східний/південно-східний, 7-12 м/с, удень місцями пориви, 15-20 м/с. Температура повітря вночі +3...+8 градусів, у північних областях на поверхні ґрунту та місцями у повітрі заморозки 0...-3 градусів. Вдень +13...+18 градусів, принаймні +8...+13 градусів.

Неділя, 21 квітня

Нестійка, вітряна та дощова погода передбачається на всій території України. Температура повітря вночі буде на рівні +7…+12 градусів, удень +13…+22 градусів, на заході +8…+13 градусів.

Нагадаємо, що графіки відключень світла будуть: у ДТЕК розповіли 4 головні умови – час готувати генератор.