Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, а це означає, що він почне діяти вже за місяць.

Звичайно, українців хвилює багато питань щодо пунктів цього закону. Зокрема – нюанс із "мобілізацією" авто для потреб військових. Чиї транспортні засоби можуть бути у небезпеці.

Автомобілі на дорозі
Автомобілі на дорозі

Згідно з підписаним президентом Володимиром Зеленським 16 квітня законом №10449 про мобілізацію, у період військового стану громадяни України зобов'язані надавати будівлі, споруди, транспортні засоби та інше своє майно Збройним силам України та іншим військовим формуванням з подальшим відшкодуванням вартості.

Згідно з текстом документа, мобілізовані авто не можна буде відправляти до інших областей або за межі України. Також право власності на такі транспортні засоби не можна буде передавати юридичним особам або громадянам, здавати в оренду або надавати їх як предмет застави.

Після закінчення військового стану авто має бути повернене власнику протягом 30 днів. Якщо ж його буде пошкоджено або знищено, людина отримає компенсацію. При цьому Кабмін незабаром має визначити механізм, як українцям компенсуватимуть збитки.

ЗСУ, фото з вільних джерел
ЗСУ, фото з вільних джерел

Також у новому законі про мобілізацію є норма про обмеження для ухилістів, однак положень про вилучення таких осіб авто на потреби ЗСУ немає.

У документі зазначено, що особам, які ухиляються від мобілізації, обмежуватимуть право користування транспортними засобами, але будуть і винятки.

Так, подібні обмеження не застосовуватимуться, якщо:

  • водіння є джерелом доходу для людини,
  • людина має інвалідність І чи ІІ групи,
  • людина виховує дитину з інвалідністю І чи ІІ групи.

Нагадаємо, що готуйтеся до мобілізації вже зараз: кому доведеться знову пройти лікарську комісію.

Раніше ми повідомляли, що вони щось знають: українці вишиковуються у кілометрові черги біля паспортних центрів.