Нещодавно Володимир Зеленський підписав скандальний закон про мобілізацію, який багато чого змінив у цій процедурі.

Звичайно, в українців залишається багато питань із цього приводу і було б непогано, щоб їх хтось прояснив. Як, наприклад, те, що змінилося в процедурі безпосередньо вручення повісток, адже про це ходить багато не завжди правдивих розмов.

Юнаки в ТЦК: скрін із відео
Юнаки в ТЦК: скрін із відео

Як зазначає "Судово-юридична газета", це питання буде повністю регулюватися актами Кабінету Міністрів України.

Зокрема, уряд повинен визначити, як саме вручатимуться повістки, хто нестиме відповідальність за їх вручення, як взаємодіятимуть органи влади, підприємства та установи.

Вже відомо, що повістки за новими правилами будуть іменними. У них буде вказана вся необхідна інформація: ПІБ, дата народження, мета виклику, дата та час явки, контактна інформація ТЦК.

Хто вручатиме повістки

Вручати повістки можуть представники ТЦК, співробітники поліції, керівники підприємств, установ та організацій (за місцем роботи).

У свою чергу громадянин, який отримав повістку, зобов'язаний з'явитися у вказаний час та місце. Важливо мати при собі документ, що засвідчує особу та військовий квиток (якщо є). У разі неявки слід повідомити причину ТЦК протягом 3 днів.

Так, виділено кілька поважних причин, які дозволяють не відвідувати військкомат після вручення повістки:

  • Стихійне лихо,
  • Хвороба,
  • Військові дії у регіоні,
  • Смерть свого родича.
  • Неявка без поважних причин тягне за собою адміністративну відповідальність.

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Роль поліції

За зверненням ТЦК, СБУ або розвідувальних органів органи підрозділу поліції можуть брати участь у оповіщенні військовозобов'язаних та резервістів (спільно з ТЦК). Також поліцейські зможуть здійснювати адміністративне затримання та доставку до ТЦК тих, хто вчинив порушення правил військового обліку та мобілізації.

Крім того, поліцейський має право вимагати в особи чоловічої статі віком від 18 до 60 років пред'явлення ним військово-облікового документа разом з документом, що засвідчує особу у спосіб, що дозволяє поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах.

Нагадаємо, що ТЦК видаватимуть новий документ: повісткою тепер не обмежаться.

Раніше ми повідомляли, що новий "секрет" мобілізації: у Мін'юсті розповіли про лопати замість зброї.