Військовий стан і режим загальної мобілізації повинні тривати в Україні до 13 травня 2024 року, але не поспішайте радіти, наступного тижня нічого не закінчиться.

Володимир Зеленський вже ухвалив рішення про продовження військового стану ще на 90 днів.

Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua
Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкти, які передбачають затвердження його указів про продовження терміну дії військового стану та проведення спільної мобілізації у країні.

Згідно з текстом документів, пропонується продовжити військовий стан і мобілізацію з 14 травня ще на 90 діб, до 11 серпня 2024 року включно.

окопи, війна
окопи, війна

Військовий стан та мобілізація були введені в Україну 24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабного вторгнення Росії. З того часу парламент регулярно схвалював укази президента про продовження цих заходів, спочатку на місячний термін, а з травня 2022 року – на три місяці.

Військовий стан є особливим правовим режимом, що надає розширені повноваження органам державної влади, військовому командуванню та місцевому самоврядуванню з метою якнайшвидшої стабілізації ситуації в країні. Водночас, воно може передбачати обмеження деяких прав і свобод громадян.

Нагадаємо, що звернення Володимира Зеленського на Великдень здивувало українців: "У Бога на плечі – шеврон із українським прапором".

Раніше ми повідомляли, що Макрон і Цзіньпін об'єдналися у боротьбі з путіним: "Утримуватися від продажу будь-якої зброї".