Нардепи вирішили змусити всіх українців, включаючи пенсіонерів, платити податок на землю.

Ряд народних депутатів від "Слуги народу" зареєстрував проект закону №3131, в рамках якого пропонується ввести мінімальний податок на землю сх призначення, який повинні платити українці з кожного гектара. Приблизно це 1400 грн (5% від оціночної вартості) та платити зобов'язані будуть навіть ті, хто на сьогоднішній день звільнений від податків згідно із законом, тобто пенсіонери та ветерани. Варто відзначити, що це майже вся мінімальна пенсія, яка з 1 липня підвищилася до 1712 гривень.

Один з ініціаторів, депутат Мар'ян Заблоцький, заявив, що пенсіонери все одно не користуються земельними ділянками площею в гектар і більше, а нелегально здають їх в оренду, через що держбюджет втрачає великі гроші.

"Спробуйте самі обробити хоча б грядку. А потім уявіть кілька гектарів. Неможливо це зробити. Є орендар, який офіційно не оформляє оренду і не платить податки в бюджет села. Не існує пенсіонера, який би самостійно обробляв кілька гектарів. Це фізично неможливо", - зазначив Заблоцький.

Однак, за словами експерта Київської школи економіки Олега Новьевского, законопроект також дозволить великим агрокомпаній "віджимати" землю у дрібних фермерів.