З 18 травня 2024 року в Україні починає діє новий закон про мобілізацію, який місяць тому підписав Володимир Зеленський.

Згідно з новим законом, усі українці, які раніше були обмежені придатними до проходження військової служби, повинні знову з'явитися у військкомати для проходження медкомісії. Але, як виявилося, це стосується не всіх потенційно військовозобов'язань.

Мобілізація
Мобілізація

Міністерство охорони здоров'я України нагадало про майбутні перевірки рішень медико-соціальних експертиз (МСЕК) щодо надання статусу інвалідності 2 та 3 груп чоловікам після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року.

Проте перевірки не стосуватимуться всіх чоловіків з інвалідністю. МОЗ визначило кілька категорій людей, які будуть звільнені від перевірок, серед яких:

- особи, яким було змінено групу інвалідності на 2 або 3;
- які отримали інвалідність внаслідок захворювань, поранень, травм, контузій або каліцтв, отриманих під час захисту України;
- люди з відсутніми кінцівками, кистями рук, стопами ніг чи одним із парних органів;
- Особи з діагностованими онкологічними хворобами, інтелектуальними порушеннями, психічними розладами, церебральним паралічем або іншими паралітичними синдромами через інвалідність з дитинства.

ВЛК, мобілізація, фото з вільних джерел
ВЛК, мобілізація, фото з вільних джерел

Міністерство охорони здоров'я також наголосило, що станом на сьогоднішній день людям, які мають встановлений статус інвалідності після 24 лютого 2022 року, не потрібно самостійно з'являтися для проходження повторного огляду.

Нагадаємо, що українець хотів втекти з України і поплив через Тису, хоча мав дозвіл на виїзд: прикордонники виловили.

Раніше ми повідомляли, що мобілізація за кордоном розпочалася? Польща відправляє українців додому. Що на них тепер чекає.