З 18 травня 2024 року в Україні почали діяти нові правила мобілізації. Саме з цього дня та протягом 2 місяців військовозобов'язаним українцям потрібно оновити свої дані до ТЦК.

Звісно, ​​це не єдині зміни у житті українців. Які нововведення з'явилися ще? Давайте розумітися. Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Мобілізація
Мобілізація

За словами Лазуткіна, додаток для військовозобов'язаних буде доступним для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня. "Резерв Плюс" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг".

"Це зручний спосіб виконання обов'язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у додатку ви зможете побачити інформацію про себе з реєстру "Оберіг". Якщо людина має статус непридатного, та виключена з військового обліку, то їй не потрібно оновлювати дані", - пояснив він.

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Згідно із Законом, кожен чоловік від 18 до 60 років повинен мати при собі військово-обліковий документ. Наразі військово-обліковими документами є: для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних та резервістів – військовий квиток. Їм також можуть вручити повістку на роботі.

Відповідно до положень "Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів, представники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, а також роботодавці, керівники підприємств, установ та організацій здійснюють оповіщення, вручення повісток, ознайомлення з наказами необхідність прибути до ТЦК.

Нагадаємо, що депутати підняли собі зарплати, допоки ТЦК "пакують" усіх поспіль, а українці на межі виживання.

Раніше ми повідомляли, що мобілізація жінок: українку засудили за те, що вона не пішла до ТЦК на порядку денному.