З 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Згідно з ним, зокрема, всі українці мають оновити свої дані, прийшовши до ТЦК або зробивши це віддалено, у додатку.

Звісно, ​​не всім українцям подобається така перспектива, адже вона підвищує ризик бути відправленим на фронт. І доки іноземці їдуть до України, щоб захищати чужу їм країну від окупантів, самі українці йдуть на різні хитрощі, щоб цієї долі уникнути. Наприклад, волинянин просидів кілька днів у лісі, ховаючись від ТЦК.

Черга біля ТЦК
Черга біля ТЦК

Житель Волині, щоб уникнути мобілізації, залишив свій дім та переховувався в лісі на Львівщині. Про це стало відомо з ухвали, опублікованої у реєстрі судових рішень.

16 травня близько 8:30 чоловік, перебуваючи на вулиці Данила Галицького в Турці, під час перевірки документів напав на працівника поліції. Він тричі вдарив поліцейського кулаком по обличчю та спробував утекти. Проте правоохоронець наздогнав його біля автомобіля, де отримав від нападника ще декілька ударів ногами по тілу.

У суді чоловік пояснив, що побив поліцейського, бо злякався, що той може вручити йому повістку. Він з 8 травня переховується від мобілізації, не живе вдома, постійно мандрує та ночує в лісі. Удома, на Волині, його оголосили безвісти зниклим. Повертатися туди він не планує, натомість хоче виїхати за кордон.

Ліс, зображення з вільних джерел
Ліс, зображення з вільних джерел

Прокурори у судовому слуханні просили суддю обрати чоловіку запобіжний захід – домашній арешт, оскільки він чітко окреслив свої наміри покинути країну. Сам підозрюваний у побитті поліцейського просив не повертати його додому, де йому можуть вручити повістку та мобілізувати.

Нагадаємо, що тепер повістки вручатиме начальство та "доставлятиме" працівників до ТЦК: готуйте рюкзаки.

Раніше ми повідомляли, що закон про мобілізацію набув чинності: що змінилося для всіх українців з 18 травня.