В Україні триває мобілізація, яка нині трохи змінилася у зв'язку з набранням чинності новим законом 18 травня 2024 року.

Зокрема, всім чоловікам призовного віку потрібно оновити свої дані в ТЦК особисто або онлафн протягом 2 місяців після 18 травня. А чи мають право співробітники ТЦК "ловити" українця на вулицях і доставляти до ТЦК для того, щоб "уточнити дані". На це запитання відповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі телемарафону.

Черга біля ТЦК
Черга біля ТЦК

"У працівників ТЦК немає підстав доставляти людину на оновлення персональних даних, поки не закінчився термін у 60 днів", — заявив Павличенко.

Він додав, що співробітники ТЦК можуть лише вручити повістку на звіряння даних, тоді в людини буде визначено більш конкретні терміни.

"Але це здвоєння, дублювання двох процедур. Одна процедура передбачена законом, ці 60 днів, а друга процедура – ​​це коли особа отримує повістку" , - зазначив він.

Павличенко нагадав, що є три варіанти повістки: для звірки персональних даних, для проходження ВЛК та бойової, яка видається для того, щоб особа була мобілізована.

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Нагадаємо, що українець вирішив жити в лісі, щоб сховатися від ТЦК: попався на тому, що побив поліцейського через страх.

Раніше ми повідомляли, що тепер повістки вручатиме начальство і "доставлятиме" працівників до ТЦК: готуйте рюкзаки.