Україна знову повернулася до графіків відключень світла і більше тижня всі ми намагаємось умістити наші справи за кілька годин.

Але, як з’ясувалося, це не єдина проблема українців. Наразі з'явилася ще одна навіть не проблема, а небезпека. І про це попередили Кіберполіція та Міненерго. Йдеться про шахраїв, які користуються вразливим становищем українців та виманюють гроші.

кіберполіція затримала групу шахраїв
кіберполіція затримала групу шахраїв

Так, увагу українців звернули на те, що шахраї чи ворожа пропаганда можуть використати проблеми з енергопостачанням на свою користь. Про це повідомляє пресслужба Кіберполіції у Фейсбук.

"Не довіряйте стороннім ресурсам і не переходьте за посиланнями з незнайомих джерел!", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, через масовані ворожі атаки в енергосистемі України є дефіцит потужності і застосовуються обмеження постачання електроенергії. Для організації побуту за таких умов українцям потрібно стежити за графіками відключень.

При цьому слід враховувати, що зловмисники можуть створювати фейкові онлайн-ресурси для поширення дезінформації на користь країни-агресорки, виманювання конфіденційних даних громадян та присвоєння заощаджень громадян.

Наприклад, торік кіберполіція викрила групу зловмисників, які під час блекаутів створювали фейкові телеграми енергетичної компанії. З їхньою допомогою вони викрадали облікові записи користувачів телеграм і надалі використовували їх у шахрайських схемах.

Нагадаємо, що це справжній біль: за зростанням тарифів на світ подорожчає і вода з 1 червня – названо ціни.

Раніше ми повідомляли, що Україна зробила ще один крок на шляху вступу до ЄС: тепер жодної плати за роумінг.