З 18 травня 2024 року в Україні почав діяти новий закон про мобілізацію. Згідно з ним всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої дані в ТЦК або онлайн.

Так, усім відомо, що право на військову службу матимуть і українські в'язні. Скільки ж людей скористалися цим правом? Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю The New York Times.

Денис Малюська
Денис Малюська

Голова Мін'юсту заявив, що майже 350 ув'язнених вже було звільнено відповідно до нещодавно прийнятого закону, який дозволяє засудженим служити в армії в обмін на можливість умовно-дострокового звільнення після закінчення служби.

Малюська зазначив, що на сьогодні подано 4300 заяв і судова влада вже розглядає більшість із них.

Він прогнозує, що до армії можуть приєднатися до 20 тисяч засуджених та людей, які перебувають у СІЗО.

Міністр також уточнив, що особа, засуджена за одноразове вбивство, може бути звільнена, якщо тільки злочин не було скоєно за обтяжливих обставин, серед яких сексуальне насильство.

В'язниця, кадр з відео
В'язниця, кадр з відео

Нагадаємо, що Володимир Зеленський розповів, чим закінчився для росіян наступ на Харківщині: "Путін у цей час у лазні знаходиться".

Раніше ми повідомляли, що "Самі винні": українцям повідомили, коли ТЦК перестануть "виловлювати" всіх поспіль на вулицях.