Напередодні літнього сезону багато хто починає замислюватися про відпустку, особливо ті українці, хто має можливість вийти за кордон.

Звичайно, ціни на всі путівки вказані у валюті і хотілося б знати, що на нас чекає з курсом валют уже в липні. Тарас Лісовий, керівник казначейського департаменту Глобус Банку зазначив, що наприкінці травня цілком імовірно спостерігатиметься зміна тенденцій на валютному ринку.

Курс валют, фото ukrainci.com
Курс валют, фото ukrainci.com

Як зазначив банкір, саме ця мінливість є наочним проявом того, що ринок живий, а контрольованість ринку (відповідно до режиму "керованої гнучкості", запровадженого НБУ) передбачає досить м'які та некритичні коливання.

Він нагадав, що протягом кількох минулих тижнів зростання, а також подальше зниження курсів, у середньому не перевищували 0,6-0,8 грн. по відношенню до попереднього курсу. Таким чином, прогнозовані курсові відхилення не перевищували 1,5-2% попередньої позначки.

Лісовий додав, що за підсумками місяця девальвація гривні не перевищить 1,2%, тобто, може бути нижчою за показники у квітні, коли середній показник зниження курсу національної валюти складе 1,3%. Кінцевий курс долара, за прогнозом банкіра, становитиме 39,5-40 гривень.

Курс долара
Курс долара

На його думку, з початку року та за підсумками травня гривня може втратити максимум 5% від початкового курсу року (з 38 до 40 грн/долар).

Нагадаємо про повну відмову від долара: українцям розповіли, що замінить американську валюту.

Раніше ми повідомляли, що великі штрафи навіть за ремонт авто: у когось із українців "відберуть" 1300 гривень.