В Україні триває не лише режим воєнного стану, а й загальна мобілізація.

Паралельно з цим відбувається й оновлення даних військовозобов'язаних чоловіків у ТЦК. Але, звичайно ж, зараз багатьом цікаво, чи вважатиметься повістка врученою, якщо її кинуть у поштову скриньку? На це питання є відповідь.

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Про це повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін "Телеграфу".

Так, за словами Істоміна, після завершення 60-денного періоду, відведеного законодавством для уточнення облікових даних, повістка може бути надіслана рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення на адресу місця проживання військовозобов'язаного або резервіста. У разі, якщо адреса до 16 липня не була уточнена, повістка надсилається на адресу зареєстрованого місця проживання.

А ось після завершення 60-денного періоду, відведеного законодавством для уточнення облікових даних, повістка може бути надісланою рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення на адресу місця проживання військовозобов'язаного або резервіста. У разі, якщо адреса не була уточнена, повістка надсилається на адресу зареєстрованого місця проживання.

Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео
Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео

Важливою деталлю при цьому є те, що день явки на виклик визначається не раніше 14-го дня з дня відправки повістки поштою.

Зокрема, процедура вручення повістки включає певні кроки без необхідності підпису одержувача. Як зазначається, належним підтвердженням сповіщення про виклик у ТЦК є інформація та/або документи від поштового оператора або позначки про відмову в отриманні поштового відправлення.

Нагадаємо, що наразі відстрочку від мобілізації так просто не отримати: нардеп показав українцям нюанс.

Раніше ми повідомляли, що звільнять до 20 тисяч ув'язнених із СІЗО: міністр юстиції розповів, як мобілізація дає свободу.