Співробітники ТЦК інформують населення про мобілізаційні заходи. Якщо виникнуть будь-які питання щодо осіб призовного віку, їм можуть загрожувати штрафи, медичний огляд чи відправлення до навчальних центрів Збройних Сил, повідомляє «focus».

У періоди підвищеної мобілізації громадян України, які підлягають призову на військову службу, після зустрічей із військовими комісарами можуть відправляти до ТЦК для проходження військово-медичної експертизи, які зазвичай називають ВЛК.

Ці випадки трапляються, якщо ТЦКашники вважають, що попередні медичні висновки застаріли. Представник Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Бондаренко розповів про причини, через які люди затримуються та доставляються у військові комісаріати.

Оновлюючи інформацію та посилюючи мобілізаційні зусилля, Бондаренко уточнив, що Україна перебуває у процесі оновлення даних відповідно до законів про посилення мобілізації.

Громадяни можуть зареєструватися електронно або стати в чергу особисто, надавши всі необхідні дані. Він згадав про спостереження людей віком від сорока до п'ятдесяти років біля ТЦК, які перебувають у резервному статусі або мають право на відстрочку. Проте зустрічі з військовими на вулицях все одно можуть призвести до конвоювання людей на об'єкти ТЦК навіть після оновлення даних.

TЦK
TЦK

Підставами для доставки осіб у військові комісаріати є:

Відсутність необхідної облікової документації, яку слід мати при собі під час підвищеної мобілізації.

Випадки, коли оновлення даних через програму «Резерв+» виявляє застарілі медичні висновки, що потребує оновлення звітів про стан здоров'я.

Відсутність права відстрочення, що призводить до мобілізації та зарахування до навчальних центрів.

Стосовно ухилення від відповідальності Бондаренко зупинився на діях військових комісарів під час вуличних перевірок за відсутності у громадян документів військового обліку. У таких випадках можуть бути накладені штрафи. Примітно, що затримання провадиться нібито не співробітниками ТЦК, а поліцією під час спільного патрулювання.

«Не ТЦК садить у „бус“, а поліція, яка перебуває у складі групи оповіщення. Якщо немає документів із собою, то згідно з чинним законодавством це взагалі правопорушення, тобто це одразу треба виписувати штраф", - сказав він.

Нагадаємо, тепер відстрочку від мобілізації так просто не одержати: нардеп показав українцям нюанс

Раніше «Українці» писали, "Самі винні": українцям повідомили, коли ТЦК перестануть "виловлювати" всіх поспіль на вулицях

Як повідомляли «Українці», тепер повістки вручатиме начальство і "доставлятиме" працівників до ТЦК: готуйте рюкзаки