Координатор антиплагіатної ініціативи "Диссергейт" Світлана Благодетелева-Вовк розповіла, на брифінгу, який відбувся 7 жовтня, що стала отримувати погрози відразу після подачі заяви про плагіат в роботах тодішнього ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета в Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

За її словами, заява про п'ять випадків була подана в середині червня.

Сергій Шкарлет
Сергій Шкарлет

"Так "випадково" збіглося, що з 16-17 червня почалося кібер-переслідування мене в соціальній мережі Facebook. З того моменту я 11 разів була в банах, мене регулярно блокують за вигадані порушення. Це свого роду системна діяльність, яку ведуть невідомі проти мене", - розповідає активістка.

Світлана повідомляє, що так само отримувала електронного листа з погрозами сексуального характеру. Після того як Благодетелева-Вовк заблокувала кореспонденцію від невідомої людини, вона стала отримувати погрози в месенджері Telegram з різних акаунтів.

"Всі повідомлення містили погрози та порно фантазії з моєю участю. Були фотографії мого будинку, мого під'їзду. 29 серпня було повідомлення з моїм фото. З чого можна зробити висновок - ця людина стежить за мною, фотографує мене", - сказала координатор антиплагіатної ініціативи.

2 вересня у дверях її квартири залишили багато записок з погрозами, після цього випадку Благодетелева-Вовк звернулася до національної поліції.

Вона підкреслила, що в Україні плагіатори ніякої відповідальності не несуть.