Народний депутат з фракції "європейська солідарність" Марія Іонова вважає, що влада не має стратегічного бачення, як боротися з епідемією коронавірусу, яка з кожним днем набирає обертів.

Про це вона заявила після засідання Кабміну, повідомляє прес-служба "ЄС".

На її думку, що влада пливе за течією, констатуючи зростання показників захворюваності, але не пропонуючи оптимального розв'язання питання.

"Насправді ми бачимо цифри, а плану заходів, кризового менеджменту ми не бачимо. Чи є проєкт рішення щодо перерозподілу бюджету? Які заходи вони будуть вживати для того, щоб цю ситуацію виправити?",- озвучила Іонова головне питання до чиновників.

Вона підкреслила, що медиків, які перехворіли на коронавірус і отримали компенсації, дуже мало.

"Перше - це медичні працівники. Ви знаєте, яка кількість медиків хворіють і наскільки мало медиків отримали компенсації. Наприклад, родичі тих, хто помер. Так само й обіцяні доплати 300%. Яка була виплачена сума - невідомо", - підкреслила Іонова.

Політик розповіла, що отримує листи з різних куточків України.

"Друге питання - це самі хворі. Степанов вчора заявив, що на одного пацієнта виділяються 45 тисяч гривень. А сьогодні керівник Національної служби здоров'я назвав суму вдвічі меншу. А в реальності мені постійно пишуть з Луганщини, із Західної України про те, що вони ліки змушені купувати самі. Це хворі люди, які не можуть дозволити собі витрати близько 30 тисяч гривень на ліки", – зазначила Іонова.

"І третє питання - Кабінет Міністрів повинен змінити підзаконні акти, щоб сім'ї померлих медиків отримали гроші, щоб місцева влада не шукала приводи, як відмовити у виплатах компенсацій. Все ж ці підзаконні акти повинні стояти на захисті медиків", - переконана депутат.

Іонова заявила, що уряд повинен негайно розв'язати питання масового тестування.

"Чому зараз люди винні навіть не по кілька днів, в регіонах чекають тижнями ці результати тестів? А що стосується кількості тестів, то хвалилися цифрою в кілька мільйонів, так давайте не забувати, що велика частина з них не куплені з державного бюджету. Не мені вам розповідати, які суми, і люди змушені робити тести. Від 600 до 2,5 тисяч гривень. Важливо, щоб ці тести були безкоштовні, щоб закуповували та облаштовували лабораторії, щоб була велика можливість для тестування", – зазначила вона.

Вона також жорстко розкритикувала перепризначення мільярдів з коронавірусного фонду на будівництво доріг.

"Мені вчора один наш колишній колега по парламенту написав, що його друг по палаті, який хворів, сказав – "я не хочу, щоб мене везли на кладовище по асфальтованій дорозі, хочу, щоб мені дали ліки, а я не брав їх у кредит", – говорить представник "європейської солідарності".

Іонова також звернула увагу на критичну ситуацію з киснем.

"Ми сьогодні чули деякі рішення щодо кисню, які були введені. Але реальність така - в Одеській області критично не вистачає кисню. Я знаю - по Луганщині так само не вистачає", - каже Іонова.

Вона підкреслила, що представники влади не говорять правду про реальну ситуацію з коронавірусом, і це вкрай небезпечно. "Таке враження, що погані новини не хочуть приносити Зеленському. А насправді ситуація загрозлива", - застерігає Іонова.

"Тим більше вибори. Як будуть захищені виборці? Чи є план дій? Як будуть захищені члени комісій ТВК, ДВК? Хотілося б почути відповіді на ці питання. Було розказано, що все добре, вони працюють, ліквідують", – каже Марія Іонова.