Сьогодні стало відомо про те, що бійці сил спеціальних операцій Збройних сил України провели разом з військовослужбовцями Північноатлантичного альянсу навчання на есмінці Dragon ВМС Великобританії в Одесі.

Есмінець ВМС Великої Британії Dragon, який днями увійшов до порту Одеси, став майданчиком для навчань військ України.

спецназ ЗСУ
спецназ ЗСУ

Такого роду подробиці і кадри були опубліковані прес-службою оборонного відомства України.

Маневри проводилися в рамках навчально-тренувальної операції»Орбітал". У них брали участь бійці 73-го морського центру Сил спецоперацій Збройних сил України з військовими держав НАТО.

спецназ ЗСУ
спецназ ЗСУ

Спецназ чітко відпрацював абордаж есмінця Сполученого Королівства із заходом на борт. Також були відпрацьовані ведення ближнього бою, і навіть зачистка корабля від умовного ворога.

🇺🇦🇬🇧ССО України провели тренування на есмінці Великої Британії Оператори-розвідники 73 морський центр СпП ім кошового...

Posted by Командування Сил спеціальних операцій ЗС України on Saturday, October 10, 2020

Нагадаємо, раніше ми вже писали про те, що в Одесу зайшов Британський міноносець HMS Dragon, який раніше навів жах на Росію, з'явившись в Чорному морі.

Раніше українці писали, що Агентство космічного розвитку (SDA) Міністерства оборони США уклало з компаніями L3Harris і SpaceX контракти на будівництво прототипів супутників для відстеження пусків ракет, у тому числі гіперзвукових.

Про це повідомляє портал Thedrive.

Для відстеження пусків ракет Міноборони США використовує дорогі системи Overhead Persistent InfraRed (OPIR) з інфрачервоними датчиками. Надалі SDA має намір замінити одиничні дорогі системи великою кількістю недорогих супутників.

план протиракетної оборони США
план протиракетної оборони США

Саме для цієї мети були обрані L3Harris і SpaceX. З кожною з компаній укладені контракти на будівництво нових супутників. L3Harris отримала 193,5 мільйона доларів, а SpaceX - 149 мільйонів. Кожна з компаній повинна побудувати по чотири дослідні зразки супутників з датчиком постійного інфрачервоного випромінювання (OPIR) з широким полем огляду (WFOV).

У планах Міноборони США - створити всеосяжне угруповання раннього попередження, в яке буде входити близько 200 невеликих супутників OPIR. Вони розташовуватимуться на низькій орбіті й зможуть відстежувати пуск і переміщення балістичних ракет і гіперзвукових цілей.