Не минуло й року, як крісло під Генерального прокурора України захиталося під Іриною Венедиктовою. Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю авторитетному виданню заявив, чого чекає від неї, інакше доведеться попрощатися.

Ірина Венедиктова
Ірина Венедиктова

Таку заяву глава Української держави зробив під час свого офіційного візиту до Великобританії. Він дав інтерв'ю в Лондоні журналісту Стівену Сакуру, ведучому легендарної програми ВВС HARDtalk.

В інтерв'ю Володимир Зеленський підкреслив, що Ірина Венедиктова професіонал своєї справи. Хоча вона нещодавно була призначена на цю посаду, Володимир Зеленський дав їй до кінця поточного року термін показати результат, як її відомство займається "посадками" корупціонерів. Президент України заявив, що якщо ж прогресу до поставленого випробувального терміну він не побачить, то "він дасть їй таку ж відповідь". Тобто фактично в Ірини Венедиктової залишилося не так вже й багато часу, щоб показати результативність своєї роботи, інакше офіс Генпрокурора України знову очолить нова людина.

Ірина Венедиктова \ Володимир Зеленський
Ірина Венедиктова \ Володимир Зеленський

Зеленський зазначив, що колишні керівники правоохоронних антикорупційних органів не посадили жодної людини. При цьому, глава Української держави визнав, що за пів року пересаджати всіх корупціонерів, звичайно, неможливо. Але повинні бути видні кроки для цього, яких він за вказаний термін від нового керівництва Генпрокуратури ще не побачив.

Президент України підкреслив, що уряд обіцяв громадськості посадки корупціонерів і його команда повинна показати, що це були не тільки слова.

Передвиборчий слоган Володимира Зеленського
Передвиборчий слоган Володимира Зеленського

Зеленський вирішив показати, що ніхто від нього не отримає ніяких особливих привілеїв, до всіх у нього однакові вимоги. Він додав, що і попередньому Генпрокурору Руслані Рябошапці теж ставить такі ж умови. Тому, він вважає, що через пів року з моменту на новій посаді чиновник повинен показувати результат, якщо він професіонал.

У відповідь на це, журналіст зазначив, що 6 місяців дуже мало, людині потрібно вдатися в специфіку роботи та вимагати від нього результат ще рано. Однак, на це Володимир Зеленський сказав коротко - у країни "немає часу".