Український лікар інфекціоніст Ольга Голубовська висловилася, що з поведінки звичайних українців можна припустити, що в "підступних" госпіталях менше шансів заразитися коронавірусом, ніж в торгових центрах. Вона закликає громадян не допустити колапсу медичної системи в Україні.

Ольга Голубовська закликала носити маски, дотримуватися дистанції та поводитися, як "потенційно інфіковані" коронавірусом.

Ольга Голубовська
Ольга Голубовська

"Всім "ковідоскептикам", яких, правда, дещо поменшало в стрічці, хочу сказати наступне: вам добре живеться. Ви не бачите, що відчувають пацієнти, які шукають собі ліжко з киснем. Ви не бачите, як працюють реаніматологи, тягаючи балони з киснем у відділення, де падає його тиск, тобто всі важкі пацієнти виявляються на волосок від загибелі. Ви не бачите, як важкі виснажені хворі знімають з себе маску з киснем, щоб померти, причому роблять це тихо, вночі, щоб ніхто не бачив... як гинуть порівняно молоді люди, вже йдуть на поправку, від тромбозів... важко, коли в одній родині помирають кілька людей... причому не завжди найстаріші... Ви не бачите темп роботи змученого персоналу, який не має ні хвилини спокою, ні вдень, ні вночі... і таке було в багатьох країнах, розвинених і не дуже", - написала Голубовська на своїй сторінці в Facebook.

Вона підкреслила, що в такій глобальній проблемі достатньо 20% менш важких хворих, щоб система охорони здоров'я була в колапсі.

Всем ковидоскептикам, которых, правда, несколько поменшало в ленте, хочу сказать следующее - вам хорошо живётся. Вы не...

Posted by Olga Golubovskaya on Monday, October 12, 2020

"Не вірите, не боїтеся, ваше право. Просто дайте шанс тим, хто боїться, обґрунтовано боїться захворіти, мінімізувати на це ризики. Коли я бачу натовпи народу без засобів індивідуального захисту, мені здається, що в "ковідних" госпіталях менше шансів заразитися, ніж в гастрономі або різних моллах. Носіть маски та дотримуйтесь дистанцію. Поводьтеся, як потенційно інфіковані, бо ми всі вже в осередку інтенсивної передачі інфекції. Цим ви проявите повагу до груп ризику і полегшите роботу виснаженої системи охорони здоров'я", - зазначила інфекціоніст.

у госпіталях менше шансів заразитися коронавірусом, ніж в торгових центрах
у госпіталях менше шансів заразитися коронавірусом, ніж в торгових центрах

Вона повідомила, що тяжкість захворювання COVID-19 дозозалежна.

"Не контактуйте з людьми, які мають респіраторні симптоми. Уникайте масових заходів. На жаль, для таких інфекцій з Середніх віків нічого не змінилося. Тільки дистанціювання, роз'єднання та індивідуальний захист. До речі, і інфекція, викликана SARS-CoV у 2002 році, зникла через рік тільки завдяки заходам контролю над захворюванням. Але і проблема, правда, була зовсім іншого масштабу. Ми робимо все для того, щоб вам допомогти. І просимо вас допомогти нам", - додала Голубовська.