Президент України Володимир Зеленський під час щорічного послання у Верховній Раді заявив про ефективність вжитих урядом заходів для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.

"Почнемо з теми, якої не було в моїй чи будь-якій іншій програмі, про яку ніхто не думав у всьому світі. Це [пандемія] COVID-19. З початком поширення ми вжили жорстких та ефективних заходів. Ми обирали між двома сценаріями – поганим та ще гіршим. Удар по економіці через карантин чи величезна кількість хворих і померлих? Звичайно, ми обрали перший", – сказав він.

Президент сказав, що таке рішення дозволило врятувати життя "тисячам українців і виграти цінний час", оскільки медичні системи "найуспішніших країн світу були не готовими до коронавірусу".

"Наша медицина – тим паче", – додав він.

Зеленський зазначив, що протягом останніх тижнів в Україні щодоби фіксують високу кількість хворих, і закликав українців носити захисні маски.

"Маска на вашому обличчі – безпека інших людей. Депутатів це також стосується", – додав він.

"Свої корективи вносять і місцеві вибори. Місцева влада саботує рішення уряду і проводить багатотисячні концерти до Дня міста. Це гра у злого поліцейського у столиці й доброго – на місцях. Знайте, можливо, кількість голосів за вас у вашому регіоні буде більшою, але кількість хворих і померлих – на вашій совісті", – додав він.