Російська вакцина Супутник 5 не має шансів отримати дозвіл в Україні. Третя фаза її випробувань далека від завершення.

Про це написав головний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook. Він знову зазначив, що в Україні будуть дозволені вакцини, які отримали схвалення в країнах з жорсткою регуляторною політикою, а також підкреслив, що третя фаза випробувань російського зразка завершиться лише в грудні цього року.

Вакцина. Фото: скріншот відео
Вакцина. Фото: скріншот відео

"Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, зареєстрованих в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Підкреслюю, тільки за вказаних умов будемо допускати вакцини до використання. Згідно інформації розміщеної на сайті clinicaltrials.gov, завершення третьої фази клінічних досліджень вакцини супутник заплановано на грудень 2021 року", - написав Ляшко.

Раніше повідомлялося, що в МОЗ не мають наміру закуповувати вакцину від небезпечного коронавірусу у Росії. При цьому відомстві зазначили, що зараз ніяких переговорів не ведеться.

Про це повідомляє в прес-службі МОЗ і відзначають, що будь-які припущення щодо можливих переговорів про закупівлю російських вакцин не мають під собою ніяких підстав на законодавчому рівні.

Вакцина від коронавірусу. Фото: скріншот відео.
Вакцина від коронавірусу. Фото: скріншот відео.

"Жодних заяв про державну реєстрацію російської вакцини Гам-ковід-Вак у встановленому порядку не надходило. Крім того, за наявною інформацією, цей продукт також не проходив експертизу і реєстрацію в компетентних органах США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади або ЄС, що фактично унеможливлює його закупівлю і використання в Україні", - йдеться в повідомленні.