За словами прем'єр-міністра, з 25 січня по всій території України почнуть діяти обмеження "помаранчевої" карантинної зони.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю телеканалу "Україна 24" заявив, що уряд не має наміру продовжувати дію жорсткого карантину (локдауну), який діє з 8 по 24 січня.

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко

"Цей карантин, який сьогодні в Україні, завершиться 24 числа", - сказав глава уряду.

За його словами, з 25 січня Країна повернеться до адаптивних карантинних обмежень "помаранчевої зони", які діяли до 8 січня.

Він зазначив, що на поточний момент система охорони здоров'я України готова до боротьби з коронавірусною інфекцією: у лікарнях є понад 53 тисячі ліжкомісць з киснем. Всього в Україні обладнані 63 тисячі ліжок для хворих-19, з яких вільні близько 42 тисяч.

Про те, що в Україні не будуть продовжувати дію локдауна говорив і головний санлікар Віктор Ляшко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс", яке опублікували 14 Січня.

Денис Шмигаль. Фото: скріншот відео.
Денис Шмигаль. Фото: скріншот відео.

"На поточний момент МОЗ не наполягатиме на продовженні жорсткого карантину після 25 січня. Однак завжди є певні змінні, які неможливо врахувати в прогнозах", - зазначив Ляшко.

Зазначимо, 12 січня глава МОЗ України Максим Степанов заявляв, що локдаун в Україні необхідно продовжити. За його словами, для продовження карантинних обмежень були всі підстави: січневі свята, які супроводжувалися масовим святкуванням за участю великої кількості людей, поїздки українців до родичів і багато переміщень по країні.

Нагадаємо, на засіданні Кабміну 9 грудня було прийнято рішення про введення локдауну з 8 по 24 січня. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав це"зимовими канікулами заради безпеки".