Українське Міноборони замовило у підприємства "Мотор Січ" розробку морського вертольота. Передбачається, що його можна буде експлуатувати з борту корветів типу Ada.

турецький корвет типу Ada
турецький корвет типу Ada

Кораблі ВМС України можуть отримати умовно "новий" палубний вертоліт, виконаний на базі радянського Мі-2. Про це з посиланням на видання Defense Express повідомляє блог Центру аналізу стратегій і технологій.

Інженери повинні провести ремоторизацію і оновлення машини за принципом Мі-2МСБ-української версії модернізації Мі-2, раніше створеної «Мотор Січ». У 2016 році цей вертоліт офіційно прийняли на озброєння українських ВПС.

морський вертоліт
морський вертоліт

Морський вертоліт отримає " тотальну цифровізацію всіх систем» і складні лопаті для базування на борту нових корветів типу Ada, закуплених Україною у Туреччині. Передбачається дві версії палубної гвинтокрилої машини: пошуково-рятувальна і протичовнова. На першому етапі створять вертоліт берегового базування, версія для корветів повинна з'явитися до 2023 року.

турецький корвет типу Ada
турецький корвет типу Ada

У 2015-му стало відомо про розробку на Україні багатоцільового вертольота МСБ-6 «Отаман» на базі польського PZL W-3 Sokół, який, що примітно, також в широкому сенсі став розвитком радянського Мі-2. За наявними відомостями, зараз проект "Отаман" заморожений.