У 2019 лідером серед підприємств-забруднювачів є комбінат з Донецької області. Про це повідомляє Державна служба статистики в Facebook.

Читайте нас у Google News!

За даними Держстату, найбільше викидів справив Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча ( "Метінвест" Ріната Ахметова) - 247 322 тонни.

На другому місці Бурштинська ТЕС ("ДТЕК Західенерго" Ахметова) - 169 888 тонн, на третьому - ПАТ "АрселорМіттал Кривий ріг" - 150 900, на четвертому - Курахівська ТЕС ( "ДТЕК Східенерго" Ахметова) - 131 392 тонни, на п'ятому - Запорізька ТЕС ( "ДТЕК Дніпроенерго" Ахметова) - 98 651 тонна

Раніше Українці писали, що насильницьке обмеження атомної енергетики на догоду ТЕЦ Рината Ахметова призвело до збільшення собівартості електрики і різкого збагачення донецького олігарха. При цьому всі розповіді Зе команди про те, що на звичайних українцях такі пертурбації не позначаться, виявилися тотальною брехнею.

Штучно створена криза в енергетиці в уряді хочуть вирішити за допомогою здирання більшої кількості грошей з населення і бізнесу.

Як оголосили в Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, починаючи з 1 серпня вартість кіловата збільшиться на 54,6%. Аргументують різке і дуже суттєве подорожчання чиновники тим, що хочуть струсити більше грошей і погасити заборгованість держави перед виробниками "зеленої" електроенергії.

При цьому навіть представники регулятора стверджують, що на українську промисловість, яка котиться на дно, збільшення тарифів вплине вкрай негативно. Втім, найбільше це вдарить по бізнесу олігарха Ігоря Коломойського, чиї заводи споживають найбільше електрики.

Рішення ж про підвищення тарифів прийняли в суботу, 11 липня.

До слова, міністр енергетики Ольга Буславец, яка лобіює інтереси Ріната Ахметова, неодноразово стверджувала, що тарифи на електрику для населення підвищуватися не будуть.

Нагадаємо, після зміни уряду члени Кабміну протягли нічим не аргументоване рішення про фактичну заборону повноцінної роботи для АЕС, які можуть з мінімальними витратами виробляти мегавати електроенергії. При цьому держава стала закуповувати електрику у компаній Рината Ахметова за завищеними цінами.

Щоб хоч якось распетлять з нинішнім кризою і знизити витрати на днях представники Зе команди вирішили повернути формулу "Роттердам +", яка, як "раптово" виявилося, є зовсім корупційною схемою. Адже при її скасування собівартість генерації електроенергії збільшилася на 20%.