Медики з усього світу неодноразово говорили про те, що деякі так звані серцеві препарати представляють серйозну небезпеку для здоров'я.

Про це у своєму блозі написав український доктор Євген Комаровський. Він підкреслив, що вважає шалено злочинними ліками валокордин, валідол і корвалол. За словами доктора, про небезпечні властивості цих препаратів науці відомо давно, але люди як і раніше продовжують їх приймати.

Існують препарати, які усувають стенокардію, нормалізують артеріальний тиск і регулюють серцевий ритм, проте існують і інші ліки, які тільки відволікають від серйозних проблем зі здоров'ям. Комаровський підкреслює, що всі ці три препарати лише створюють ілюзію полегшення, але при цьому не усувають реальну проблему.

«Ще раз повторюю: жодної, все як було, так і залишиться. Тому що не може ні валідол, ні корвалол, ні валокордин поліпшити обмін речовин в серцевому м'язі. Не можуть вони реально вплинути на артеріальний тиск », - зазначає педіатр.

Він додав, що такі загрози, як інсульт або інфаркт, як і раніше будуть зберігатися. Саме з цієї причини ці препарати не тільки не лікують, але ще і є злочинними, оскільки люди відволікаються на них і не займаються вирішенням проблем зі здоров'ям.