Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував ситуацію зі зростанням кількості підтверджених випадків COVID-19 і повідомив, що посилення карантинного режиму можуть повернутися в будь-який момент.

Під час обговорення епідеміологічної ситуації в країні з журналістом ВВС Україна прем'єр-міністр зробив акцент на тому, що ситуація змінюється день у день і адаптивний карантин передбачає розподіл контролю над пандемією з органами місцевої влади. Це означає, що в разі значного зростання випадків захворювань, закриття столичного метро і введення інших обмежень можуть бути ініційовані міським правлінням і будуть підтримані на рівні Кабінету міністрів.

- Ініціатором повинен стати київський градоначальник. У разі, якщо уряд бачить, що ініціації немає, а загроза життю людей і розвитку епідемії вже в гіперболічному масштабі, тоді, звичайно, ми будемо втручатися, надавати свої рекомендації. А можливо, - вводити обмеження на державному рівні. - повідомив прем'єр-міністр.

Сам же заходів Києва 26 червня повідомив, що ситуація складається лякає. І в основному через регулярного зневаги жителів столиці до заходів безпеки. Кличко повідомив, що розуміє потребу громадян їздити на роботу, відновлювати бізнес і піднімати економіку. Але і попередив, що якщо відношення людей до карантинних обмежень не стане реалістичніше, - його доведеться посилити.

Певні обмеження були введені буквально на наступний день. Однак столичний транспорт все ще ходить - поки що тільки посилили контроль за дотриманням масочного режиму. Залишається тільки сподіватися, що цих заходів буде достатньо для зниження числа хворих і подальших прокльону карантину в Києві не знадобиться.