Поетеса, головна редакторка і співзасновниця "Видавництва Старого Лева" Мар’яна Савка про брак україномовного контенту і необхідність його творити:

«Війна триває довше, ніж можна було собі уявити. Гинуть сміливі, красиві, сповнені життя люди. Я собі думаю, що всі ті, хто тут, всередині країни, в безпеці, навіть попри наші «ковіди» і тривожності, мали би творити таку міцну українську державу, на яку ворог навіть не наважувався би зазіхати.

Творити український простір: український бізнес, україномовну освіту і культурний простір, україномовний медійний контент.

Ми створюємо книжки українською мовою, я пишу поезію, пісні українською. Збираюся робити відеопроєкт з українськими митцями.

Але мені бракує в рідній країні поваги до мене як україномовної людини. І бракує україномовного контенту. Бо на ютюбі мені викочує мільйон російськомовних фільмів, мультів і відеоблогів. Бо відкриваєш безліч сайтів – і першою відкривається російська. Бо booking пропонує мені написати зауваження російською і англійською.

Але це питання до кожного з нас. Чому так мало досі україномовного контенту?

Чому ніхто не береться робити для дітей відео про їхні улюблені ігри, лєго-іграшки – з україномовними коментаторами?

Чому україномовного контенту для малюків дуже мало і він, м’яко кажучи, переважно відстійний, а для трохи старших – ну взагалі нема?

(Не кажіть мені про прекрасно озвучені українською відомі мультфільми – їх все одно в багато разів менше, аніж російською)

Рахуємо аудиторію і не віримо, що українців достатньо, щоб це монетизувати?

Це як із серіалами, які знімалися на «всьо СНД».

Це невіра.

І це питання до кожного громадянина: чи розуміє він пряму залежність таких понять, як «державна мова» і «державна безпека». І незалежність, 29-ту річницю якої нам скоро святкувати».