Український плавець посів друге місце на дистанції 1500 метрів вільним стилем на Олімпійських іграх у Токіо. Це перша срібна нагорода в активі збірної України.

Про це повідомляє Національний олімпійський комітет.

Так, свою «коронну дистанцію» рівненський спортсмен подолав за 14:40.66. А золоту медаль здобув американець Роберт Фінке — 14:39.65. Третім став представник Німеччини Флоріан Веллбрук — 14:40.91. Водночас ще один українець Сергій Фролов фінішував восьмим — 15:04.26.

Ця медаль стала вже другою для Романчука на Олімпіаді у Токіо. 29 липня він здобув бронзову медаль на дистанції 800 метрів вільним стилем.

українські медалі на 1.08

Для Романчука це друга Олімпіада у кар'єрі. Його цьогорічні олімпійські медалі у плаванні стали першими для України за останні 17 років.

Крім того, Романчук — дворазовий чемпіон Європи у запливі на 800 метрів вільним стилем. Також він двічі здобув «срібло» на дистанції у 1 500 метрів. А ще українець є чемпіоном Європи на дистанції 400 та 1500 метрів.

Тепер в активі української збірної шість олімпійських нагород, п'ять із них — бронзові. Окрім Романчука, Дар’я Білодід відзначилася в дзюдо, Ігор Рейзлін — у фехтуванні, Олена Костевич та Олег Омельчук — у командній стрільбі, а Еліна Світоліна — у тенісі.