Скасування 50% підвищення соціальних нормативів – граничних обсягів споживання газу, електрики, теплової енергії та інших послуг, на які розраховується житлова субсидія – не призведе до скорочення субсидій і числа сусбідіантів.

У той же час, у разі сплеску захворюваності коронавірусом Мінсоцполітики знову збільшить нормативи вполовину від стандартного рівня.

Такі пояснення навела Міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі "Новини.Live", коментуючи проект відомства про повернення на колишній рівень субсидіарних соцнормативів, які були підвищені на 50% навесні 2020 року у зв'язку з введенням карантинних обмежень.

Голова Мінсоцполітики Марина Лазебна
Голова Мінсоцполітики Марина Лазебна

Раніше повідомлялося, що зниження соцнормативів не скоротить кількість субсидіантів – але збільшить їх щомісячні витрати на оплату ЖКП, так як субсидія буде розраховуватися на менший обсяг послуг і на меншу площу квартири.

За розрахунками екс-міністра соцполітики Андрія Реви, які приводили в ефірі "Новини.Live", в результаті новації пенсіонер, який проживає в квартирі площею 40 кв.м., і зараз отримує субсидію в розмірі 1700 грн, буде отримувати на 700 грн менше держдопомоги.

На запитання журналістки, чи вірні розрахунки Реви, Марина Лазебна відповіла негативно – але коментувала не розрахунки екс-міністра про зниження розміру субсидії, а спростовувала ризик відмови в її наданні.

"Коли він каже, що скоротили, це не відповідає дійсності, тому що я вам назвала – сьогодні така ж кількість субсидіантів, яке і було влітку минулого року. Буде опалювальний сезон-я так само, як і всі, не знаю, якими будуть тарифи. Але я точно знаю, що це програма підтримки людей з низькими доходами-і вона буде працювати. Якщо людина не зможе [оплачувати ЖКП], вона завжди зайде в програму субсидій і їй її нададуть", - заявила Лазебна.

У Мінсоці аргументують необхідність зниження соцнормативів поліпшенням епідеміологічної ситуації. Міністр соцполітики нагадала, що їх рівень був збільшений після початку карантину – справа в тому, що обмежувальні заходи змушують громадян залишатися вдома і витрачати більше енергоресурсів.

"Коли сьогодні країна не на "червоному" рівні [епідемічної небезпеки], коли доходи людей збільшуються, ми прибираємо цю карантинну норму з 1 жовтня – але говоримо, що якщо знову буде сплеск захворюваності на коронавірус, ми цю карантинну норму [повернемо]. Самі нормативи не зменшуються і скорочення субсидій не передбачається", – підкреслила Лазебна.