За підсумками минулого року Кіпр став найпопулярнішою країною для працевлаштування серед громадян України - такі офіційні дані Держслужби зайнятості.

За рік там знайшли роботу понад 12 тис. українців. Зарплати на острові пропонують від 69 тис.до 248 тис. грн.

Про це свідчить огляд grc.ua.

Майже половина роботодавців (44%) готова платити від 68,8 тис.грн. Трохи більше третини вакансій припускають виплати від 113,5 тис.грн. На оклад від 158,3 до 247,7 тис.грн може розраховувати п'ята частина претендентів. І тільки 2% роботодавців пропонують заробітні плати від 247,7 тис. грн.

Рівень виплат залежить від сфери зайнятості. Зокрема, IT-фахівці та фінансові аналітики отримують найвищі зарплати. Також впливає наявність досвіду, освіти та додаткових дипломів, сертифікатів, що підтверджують професійний рівень.

заробітчани, кордон України та Польщі
заробітчани, кордон України та Польщі

Що стосується сфер для працевлаштування, найлегше знайти роботу IT-фахівцям. На такі вакансії припадає 53% від загальної кількості. Зокрема, шукають розробників, інженерів, у тому числі Java-розробників і DevOps-фахівців.

На другому місці за кількістю пропозицій опинився напрям "банки, інвестиції, лізинг" (11%). Йдеться про фінансових аналітиків, фахівців зі сфери комплаєнсу, експертів у сфері private banking, менеджерів по роботі з клієнтами.

Також в першу трійку потрапили категорії "Адміністративний персонал" і "продажі" – по 5%. Тут шукають менеджерів з експорту та розвитку бізнесу, фахівців з продажу та платіжних документів, офіс-менеджерів, архіваріусів і секретарів.

При цьому всі роботодавці вимагають знання англійської мови не нижче рівня Intermediate. Половина вакансій передбачає наявність досвіду роботи 3-6 років, а 36% роботодавців готові розглянути кандидатів зі стажем 1-3 роки. Для початківців фахівців відкриті 7% вакансій.