В Україні мають намір ввести нову модель ПСО для стабілізації ситуації на ринку електричної енергії.

Поки Кабінет Міністрів відтягує це рішення, але після його прийняття тарифи на е/е для населення зміняться. Про це заявив голова Комітету з питань ЖКГ Громадської ради при КМДА Олег Попенко, повідомляє Ubr.ua.

Зазначається, що Міністерство енергетики розглядало два варіанти нової моделі ПСО, які припускали диференційований підхід, коли встановлена ціна залежить від обсягів використаної Е/Е.

тарифи, комуналка, абонплата
тарифи, комуналка, абонплата

Так, для тих домогосподарств, які витрачають менше 100 кВт-год,тариф хотіли знизити до 1-1, 2 грн кВт-год, а для тих, хто використовує 100-500 кВт-год, ціну повинні були підняти до 2,4 грн/кВт-год. Понад 500 кВт-год витрати електроенергії пропонувалося обраховувати за тарифом 3,5 грн/кВт-год.

Другий варіант ПСО припускав введення третьої категорії споживачів-ті, хто витрачає від 100 до 200 кВт-год. Вони б платили за тарифом 1,68 грн/кВт-год.

На сьогодні в Україні ще не прийнята жодна з нових моделей ПСО, а тариф становить 1,68 грн за кіловат-годину. Зараз домогосподарства, які за місяць використовують 190 кВт-год, платять 319,2 грн за е/е.але в разі затвердження одного з варіантів ПСО, рахунок за електроенергію у такого ж споживача складе вже 475 грн.

Для домогосподарств, які використовують в місяць від 500 кВт-год і вище, вартість електроенергії підніметься з 840 грн до 1750 грн (більше на 108%). При цьому Попенко уточнив, що таких споживачів близько 15-20% від усіх в Україні. Як виявилося, 40% домогосподарств використовують на місяць менше 100 кВт-год або в межах 500 кВт-год.