Президент Володимир Зеленський підписав закон" про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг " №1689-ІХ, прийнятий парламентом 15 Липня 2021 року.

Прес-служба ВП зазначає, що з 2020 року українці стали активно користуватися публічними е-послугами через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Через підвищений попит виникла необхідність врегулювання питань, пов'язаних з наданням таких послуг, на законодавчому рівні.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Закон вводить нові терміни, такі як:

  • "електронна публічна послуга";
  • "автоматичний режим надання Електронної публічної послуги";
  • "комплексна електронна публічна послуга";
  • "система електронної взаємодії електронних ресурсів";
  • інші терміни, пов'язані з наданням (отриманням) електронних публічних послуг.

Документ визначає особливості надання таких послуг, порядок отримання та особливості оформлення результатів їх надання.

Закон набирає чинності через три місяці після опублікування. За цей час КМУ має затвердити план заходів щодо переведення публічних послуг в електронну форму.

У свою чергу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в Telegram пояснив, що це рамковий закон, який дозволить надавати 100% послуг в онлайні до 2024 року.

"З впровадженням paperless ми зможемо запускати електронні послуги автоматично. Закон про paperless для всіх діє рамково. Не потрібно міняти закон під послугу, яку ми хочемо перевести в онлайн", – написав він.

За його словами, Paperless заборонить держорганам вимагати від людини інформацію, яка і так є про нього в реєстрах. Крім того, дозволить впроваджувати послуги без чиновників. Громадяни зможуть отримати кілька послуг за однією заявою. Він навів у прімел "Е-Малятко", коли заповнюється одна форма, а отримати можна до 10 послуг.