Ухвалено рішення Священного Синоду від 21 серпня дозволити священнослужителям брати участь у місцевих виборах до міських, сільських та обласних рад. Але у рішенні все ж рекомендується утриматися від балотування. Повідомляє пресслужба Православної Української Церкви.

"Враховуючи попередній в цілому позитивний досвід участі архієреїв і духовенства в роботі місцевих рад (сільських, селищних, міських, районних та обласних) благословити за канонічною ікономією і надалі архієреям та духовенству, де це вбачається доцільним, балотуватися до місцевих рад та брати участь у їхній роботі в якості депутатів. Разом з тим відзначити, що в цілому священнослужителям краще утримуватися від балотування до місцевих рад і погоджуватися на це належить лише за наявності особливої пастирської доцільності та за наполяганням місцевої територіальної громади." - говориться в повідомленні.

Також серед умов висування своєї кандидатури є ще одна вимога - клірики повинні отримати письмове благословення на висунення своєї кандидатури на депутата місцевої ради: архієреї - від Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, священики та диякони - від свого єпархіального архієрея. Без отримання такого письмового благословення участь у місцевих виборах неможлива.

Суворо забороняється проводити агітаційну діяльність на території храму та прилеглих до нього територій. Священнослужителі повинні пам'ятати, що вони пастори для віруючих різних політичних переконань. З тієї ж причини, клірикам категорично забороняється бути членами будь-якої політичної партії. Порушення цих правил тягне відкликання письмового благословення на балотування і канонічні покарання.

Не виняток з правила стають й клірики, що уже обрані до органів самоврядування, вони не мають права приналежати до політичної партії. Не можуть погоджуватися на підвищення, за певними біблійськими законами.

Підсумовуючи, можна сказати, що: клірики можуть балотуватися на місцеві вибори як самовисуванці, повинні висловлювати інтереси простого народу, не беручи участі у політичних упередженнях, агітація за них має проводитись на нейтральній території.