Українській владі радять впроваджувати системну держполітику з протидії цьому процесу.

Трудова міграція українців з країни поки не несе великої загрози для економічного розвитку держави, але скоро це може змінитися у зворотний бік. Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник у коментарі "5 каналу".

За його словами, колись люди будуть вибирати для себе ту країну, в якій вони "кинуть якір", і це стане загрозою для економіки України.

заробітчани, кордон України та Польщі
заробітчани, кордон України та Польщі

"Поки – я підкреслюю, поки що – трудова міграція українців з України не несе великої загрози для нашого економічного розвитку. Але рано чи пізно люди почнуть для себе вибирати можливості майбутнього проживання, і будуть вибирати країну, в якій вони захочуть залишитися. І ось тут з'явиться питання: чи захоче трудовий мігрант залишитися в Україні. І ось це вже буде нести в майбутньому загрозу для нашого економічного розвитку", – заявив Воскобойник.

Фахівці відзначають, що попит на українських фахівців за кордоном знову зростає. У соцмережах можна спостерігати все більше оголошень від європейських компаній з "вигідними пропозиціями" для українських фахівців особливо технічних спеціальностей.

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник підкреслив, що Польща, Білорусь, РФ, КНР та інші країни Азії забирають українські технічні кадри через високу якість і низьку ціну на послуги. Тенденція на "полювання" за кадрами буде посилюватися – Європі потрібні "досвідчені руки".

Експерти радять владі впроваджувати системну держполітику з протидії "відтоку мізків". Почати варто з підтримки бізнесу, який інвестує в людський ресурс.

Нагадаємо, в Польщі зараз працюють близько 1,5 млн українців, їх кількість за останні сім років зросла в два-три рази, розповів 20 липня посол України в Польщі Андрій Дещиця. Близько 600 тис. українців офіційно платять податки до Фонду соціального страхування, решта-працюють за трудовими договорами і податки не платять.