Також за перші сім місяців поточного року українські експортери значно наростили обсяги відвантажень соняшникової олії на зовнішні ринки.

За даними Держстату України, починаючи з червня 2021 року, вперше за весь поточний маркетинговий рік виробники соняшникової олії почали знижувати ціни на свій продукт. Про це повідомляє Асоціація "Укроліяпром".

Так, у липні поточного року оптові ціни знизилися (проти травня) на олію соняшникову нерафіновану на 4,2%, на рафіновану - на 9,2%. А проти червня поточного року виробники знизили ціни на олію нерафіновану на 1,2%, рафіновану — на 4,0%.

соняшникова олія
соняшникова олія

В цілому в порівнянні з червневою вартістю споживчі ціни на олію соняшникову в липні поточного року знизилися на 0,34%. Крім того, індекс споживчих цін поточного року на олію соняшникову склав 99,3%. Примітно, що така тенденція зафіксувалася вперше за весь 2020/21 маркетинговий рік.

"У торговельній мережі Олія соняшникова присутня в широкому асортименті і в обсягах, що задовольняють потреби населення. Дефіциту соняшникової олії не спостерігається", - підкреслили в асоціації.

Крім того, повідомляється, що за перші сім місяців поточного року зовнішньоторговельний оборот основними видами продукції олійно-жирової галузі України склав понад $4,9 млрд., що становить 29,4% у зовнішній торгівлі АПК.

Так, у звітний період Україна експортувала олійно-жирової продукції на $ 4,692 млрд, що займає 37,6% в структурі експорту продукції АПК і 13,8% в загальному експорті товарів з України.