Названі основні попередження, які повинні розміщуватися на різних іграшках в залежності від призначення.

Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розповіла про спеціальні попередження та позначення, які розміщують на дитячих іграшках. При виборі товару покупці повинні звертати на них увагу.

магазин іграшок
магазин іграшок

Така інформація містить попередження для батьків та інших дорослих.

  1. Іграшки, які можуть бути небезпечними для дітей до 36 місяців, повинні містити написи: "Не призначене для дітей у віці до 3 років" або "Не призначене для дітей до 36 місяців", або відповідне зображення.
  2. Іграшки для стимулювання активності – "Тільки для використання в домашніх умовах" та Інструкцію про правильний монтаж.
  3. Функціональні іграшки повинні містити попередження "використовувати під безпосереднім наглядом дорослого".
  4. Хімічні іграшки повинні містити на своїй упаковці текст "Не призначено для дітей у віці до ... років. Використовувати під наглядом дорослого" та інструкцію.
  5. Іграшки для гри на воді – "Використовувати тільки у воді, в якій дитина відчуває дно під ногами, і під наглядом дорослого".
  6. Іграшки, розташовані в харчових продуктах або об'єднані з ними, повинні містити напис – "Всередині іграшка. Рекомендується нагляд дорослого".
  7. Імітатори захисних масок і шоломів – "Ця іграшка не забезпечує захисту".
  8. Іграшки для монтажу над колискою, дитячим ліжком або коляскою за допомогою мотузок, гумок або ременів – "Для запобігання можливого травмування в результаті заплутування зніміть цю іграшку, коли дитина буде намагатися піднятися на руки, коліна або в положення повзання".