У Херсонській області фермери продають кавуни за 60 копійок за кілограм.

В Україні наприкінці серпня настав пік сезону кавунів і динь. Тому ціни на вежу різко почали падати. Про це повідомляє ТСН.

Як стало відомо, у Херсонській області фермери на полі продають кавуни за 50-60 копійок за кілограм. На ринках на півдні України ціни трохи вищі - від 2 до 5 грн за кілограм. А ось в продуктових магазинах деякі види кавунів продають за 14 грн/кг.

кавуни, дині
кавуни, дині

Експерти пояснюють, що ціни на вежу різко впали через зниження попиту і високий урожай. Варто відзначити, що падіння вартості будь-якого продукту часто відбувається, коли пропозиція переважає над попитом.

За словами, експертів, саме тому багато кавунів і динь просто згнивають на українських полях. Нагадуємо, що сезон кавунів цього року розпочався з високих цін. Справа в тому, що перші кавуни почали надходити на ринок в середині липня із запізненням на два тижні.

Тоді баштанна культура з'явилася в роздрібній торгівлі із запізненням через несприятливі погодні умови. За словами фермерів, постійні дощі і гради у весняний період завдали істотної шкоди, а деякі виробники навіть заново пересівали площі під кавунами.