Компанії враховують не використані обсяги, а встановлену місячну норму.

Сотні тисяч споживачів, у яких повністю оплачений використаний газ, отримують платіжки із заборгованістю. Постачальники використовують спеціальну схему, щоб отримати додаткові кошти, які допоможуть покрити борги неплатників, пише газета "Вести" з посиланням на інформацію однієї зі співробітниць газової контори.

За її словами, вже другий рік діє внутрішнє розпорядження нараховувати суми не за фактичними показаннями, а за місячною нормою використання. При цьому остання в два-три рази перевищує реальне споживання ресурсу одним домогосподарством.

газова конфорка
газова конфорка

"Тобто головне - це не оплатити газ за лічильником, набагато важливіше – повідомити про це постачальника з 1-го по 5-е число кожного місяця. Якщо ви це не зробили з якоїсь причини, борг на вас вже нарахований... і, що найголовніше, не варто розраховувати на перерахунок, його робити не будуть", – розповіла співробітниця газконтори.

Крім того, такі борги передають в колекторські фірми. Наприклад, одеситка Наталія Марш дізналася, що не просто винна за газ 19 тис. грн, а й те, що її справою займаються колектори. При тому, що у неї є всі квитанції про оплату.

Як зазначив юрист Василь Радюк, у таких випадках треба звертатися до суду із заявою про визнання недійсним типового договору приєднання, тому що він є одностороннім правочином.

Також радить судитися голова Комітету з питань ЖКГ Громадської ради при КМДА Олег Попенко. При цьому він зазначає, що схема облгазів не заборонена законом.