Незабаром одна працююча людина буде утримувати кількох пенсіонерів

Нинішня солідарна система схожа на фінансову піраміду, коли велика кількість працездатного населення фінансує пенсіонерів. Через високі темпи старіння створюється ризик, що на одного працюючого припадатиме кілька пенсіонерів. Саме тому тим, кому зараз 40 років, вже треба думати про пенсійні накопичення, написав міністр фінансів Сергій Марченко в Facebook.

"Дешевий популізм багато років перешкоджає кращому життю українських пенсіонерів. Можна і далі розганяти зраду, а можна визнати факт – старіння населення як світова тенденція унеможливлює існування виключно солідарної системи", – так він прокоментував своє недавнє інтерв'ю, в якому заявив, що 40-річним українцям, у яких "немає накопичень в недержавному пенсійному фонді, розраховувати на пенсію взагалі не варто".

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Марченко вважає, що накопичувальна система буде працювати на вкладників: відрахування з зарплати акумулюються на індивідуальному пенсійному рахунку і в підсумку людина отримує у вигляді накопичувальної пенсії всі внески плюс інвестиційний дохід.

"Накопичувальна пенсія буде виплачуватися додатково до солідарної і зменшувати її розмір... Наша мета зараз – створити умови для пенсійних накопичень для всіх громадян", – додав міністр.

В інтерв'ю для агентства "Інтерфакс-Україна" глава Мінфіну заявив, що пропонується створити накопичувальну систему з внеском у розмірі 2%, де 1% – оплата людиною ЄСВ і ще 1% – виплати в накопичувальний фонд з держбюджету. Для молоді можуть створити заохочення: якщо на свій рахунок покласти додаткові гроші, держава додасть стільки ж.

При цьому Мінфін "готовий знайти кошти, щоб компенсувати запуск накопичувального рівня пенсійної системи". У будь-яких варіантах це зажадає фіскального навантаження на бюджет.