Ціна за кілограм абрикосів здивувала навіть оптовиків.

Підводячи підсумок сезону абрикосів в Україні, експерти ринку прийшли до невтішного висновку: через дощі в червні місцевого абрикоса як такого зібрати не вдалося, тому українці задовольняються імпортними сортами, в основному з Туреччини.

Це відбилося і на ціні: на фруктових розкладках ціна за кілограм фрукта становить рекордні 65-75 грн залежно від сорту, тому консервувати цього року буде нічого.

абрикоси, фрукти
абрикоси, фрукти

"Абрикоса місцевого не було не те, що для мереж, а навіть для оптових ринків. Цього року його як мінімум в два рази менше, а по деяких господарствах, які ми опитували, втрати врожаю склали і до 90%", - коментує UBR.ua ситуацію керівник проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорев.

Якщо в минулорічному серпні український абрикос оптовики закуповували по 15-25 грн за кг, то в цьому році ціна на імпортний продукт йде вже від 45 грн за кг.

У той же час в супермаркетах українського абрикоса не було ні рік тому, ні в цьому, каже Хорев, – через те, що в Україні відсутнє комерційне виробництво абрикоса, щоб поставляти стабільні партії продукції в мережі.

Тому основним постачальником даного фрукта для України стала Туреччина. Мінімальна оптова ціна, яку в цьому випадку готові пропонувати, становить $1, плюс торгова націнка. Відповідно, в роздробі ціна стартує від 35 грн/кг.

абрикоси, фрукти
абрикоси, фрукти

Дорожчі і якісні сорти поставляє Іспанія, яка в закупівлі коштує від 55 грн, а для кінцевого споживача може йти і від 70 грн за кг.

Однак розраховувати, що привізний абрикос за смаковими якостями буде ідентичний місцевому – теж не варто.

"Ніхто в Туреччині вам солодкий не зірве, тому що його не довезти. Його спеціально беруть недозрілим, щоб він мав свою транспортабельну форму і міг ще реалізовуватися протягом 10-14 днів без втрати якості", – констатує керівник "АПК-Інформ".

Разом з цим іспанці хоч і можуть привезти більш стиглий, але в роздробі фрукт буде йти не для загального споживання, а для більш платоспроможного покупця.