Сьогодні на площі Софії відбувався концерт присвячений Дню Незалежності, на якому виконувалися легендарні та історичні пісні різних українських виконавців. Проте гурт "Океан Ельзи" залишився невдоволений долученням своєї пісні до легендарних. Про це заявила менеджер гурту Вікторія Хоменко на офіційній сторінці у Фейсбук.

"Незалежність - це свобода, повага і до себе, і до інших, зокрема, й до прав. Здається, так банально і ясно? Не всім. Щодо питань використання пісні "Океану Ельзи" сьогодні зранку - ні, не давали дозвіл! Ба більше - навіть не звертались", - обурено пише Вікторія.

Проте вже через кілька годин менеджеру довелося стикнутися з безліччю обурених коментарів від українців. Користувачі як відкрито обурюються таким записом на офіційній сторінці гурту, так і висміюють таку поведінку "ОЕ", є також й ті що нагадують группі про статтю 21 Українського закону "Про використання авторських прав".

Коментарі користувачів
Фото 1 из 6. Коментарі користувачів
Коментарі користувачів
Фото 2 из 6. Коментарі користувачів
Коментарі користувачів
Фото 3 из 6. Коментарі користувачів
Коментарі користувачів
Фото 4 из 6. Коментарі користувачів
Коментарі користувачів
Фото 5 из 6. Коментарі користувачів
Коментарі користувачів
Фото 6 из 6. Коментарі користувачів

Підписники жартома поцікавилися "чи треба дозвіл на авторські права співаючи пісні гурту з друзями "під шофе". Присоромили гурт за те, що "не пишаються тим що їх пісня увійшла до списку значущих для історії України". Наприкінці користувачі й зовсім влаштували дискусію на тему того наскільки виконані умови статті 21 Українського закону "Про використання авторських прав". Були й користувачі що підтримували гурт, проте вони складали меншу кількість.

Нагадаємо, що в статті 21 Закону України "Про авторське право" написано: Без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення, допускається публічне виконання музичних творів під час офіційних і релігійних церемоній, а також похоронів в обсязі, виправданому характером таких церемоній.

Відомо, що окрім "Океану Ельзи", про авторські права не спитали також і гурт "Бумбокс".

Представники гуртів заявляють про наміри подавати судові запити.