Про нові умови роботи шкіл розповів Міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Відповідні накази вже розіслані директорам закладів освіти. Отже, що зміниться в шкільних правилах з 1 вересня.

Для навчання за умов пандемії COVID-19, МОЗ дає наступні вимоги:

Дозатори з антисептиками

Відтепер дозатори з антисептиками повинні знаходитись лише на вході до школи, проте вчителям та учням обов'язково необхідно мити руки після кожного уроку.

Засоби індивідуального захисту

В медичних пунктах обов'язково повинен бути запас масок, рукавичок та інших засобів захисту. У шкільних коридорах мають бути організовані пункти для збору використаних засобів індивідуального захисту. Діти 1-4 класу можуть пересуватися школою без масок, інші діти обов'язково повинні носити маски/респіратори. Вчителі зеленої карантинної зони - дотримуватися соціальної дистанції; жовта зона - маски/респіратори та рукавички; вчителі помаранчевої зони - додатково захищаються прозорими щитками.

Приміщення та соціальна дистанція

Щодо роботи їдалень встановлено заборону на шведський стіл. Також працівники столової/вчителі мають стежити за дотримуванням учнями соціальної дистанції: не більше 4 учнів за одним столом. Приміщення класів же повинні провітрюватися кожні 10 хвилин. Заборона на проведення масових заходів: свята, батьківські збори, конкурси, засідання.

Гігієна

Учні та вчителі мають бути забезпечені достатньою кількістю рідкого мила, сухих рушників та працюючими електричними сушарками для рук.

Температурний скринінг та ізоляція

В медпунктах повинна бути достатня кількість термометрів. Усім вчителям перед початком роботи має бути проведено замір температури. Також при виявленні коронавірусу в одного з учнів класу на карантин піде не лише весь клас, а й вчителі, що контактували з класом. Щоправда, хто буде заміняти вчителів на ізоляції незрозуміло.

Накази з відповідними вимогами та рекомендаціями вже було розіслано керівникам шкіл.

Також "Українці" повідомляли про умови роботи дитячих садків.